ابزار هدایت به بالای صفحه

سخنان شهید: جانبازان جهاد اصغر و جهاد اکبر را در 8 سال دفاع مقدس انجام دادند | جانبازان با حضور در جبهه‌های جنگ هشت سال دفاع مقدس، جهاد اصغر و در مبارزه با نفس، جهاد اکبر را انجام دادند. | جانبازان شهیدان زنده‌ای هستند که با اطاعت از خداوند متعال و ولایت‌فقیه، در راه اسلام از مال و جانشان گذشتند. |جانبازان کسانی هستند که با نفس خود مبارزه کردند و از همه چیز خود در راه مبارزه حق علیه باطل گذشتند. |جانبازان به معنای واقعی برای تمام اقشار جامعه ما الگو و اسوه هستند چراکه در مسیر الهی قدم برداشته و به آنچه خدا راضی بوده، عمل کردند. |جوانان و مردم جامعه ما باید رشادت‌ها و ایثارگری‌ها، شجاعت‌ها و از خودگذشتگی‌های جانبازان عزیز را الگو قرار دهند تا به تکامل برسند. |جانبازان هم جهاد اصغر انجام دادند و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و هم جهاد اکبر یعنی مبارزه با نفس انجام دادند لذا ما باید جانبازان عزیز را که بهترین الگو بعد از شهدا و شهدای زنده هستند، به عنوان اسوه خود از آنها پیروی کنیم. |جوانان ما باید بیشتر با شهدا، زندگی‌نامه، شجاعت‌ها، شهامت‌ها، ایثارگری‌ها، اخلاص، تقوا، از خودگذشتگی شهدا و پیروی از ولایت‌فقیه و رهبری، آشنایی پیدا کنند چرا که ما در قبال خون شهدا وظیفه داریم و باید نسل جوان و نوجوان ما در این مسیر حرکت کنند. |حرکت در مسیر شهدا یعنی پیروی از دستورات الهی و حرکت در مسیر موفقیت و سلامت است. |هر انسانی دارای دو بعد الهی و مادی است، بعد الهی اطاعت از خدای متعال است که اگر انسانی به این بعد توجه نکند، پیرو شیطان است و درمان این بیماری استفاده از رهنمودهای صالحین و علما که در راس آنها ولایت‌فقیه است، بوده و بعد مادی که همانا اعضا و جوارح انسان هست که سلامت آن با ورزش‌کردن حاصل می‌شود. |جوانان ما باید به سلامت جسم و روح‌شان توجه کنند زیرا بدن و روح سالم، انسان را برای رشد و تعالی در مسیر الهی آماده می‌کند|خداحافظ فرمانده! خداحافظ برادر خستگی ناپذیر و مرد روزهای سخت انقلاب. |تو به یقین خستگی را خسته کردی! تو رفتی و یاد تو و آن کلام دلنشینت مرهمیست بر داغ دلمان و سندیست برای ما که همواره برای ولایت باید سوخت تا ولایت تنها نماند.خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار. |


فراخوان دومین همایش ملی «حبیب دلها»: یادواره دومین سالگرد شهادت سردار حاج حبیب لک زایی تمدید شد.

به گزارش دبیرخانه دومین همایش ملی «حبیب دلها»: یادواره دومین سالگرد شهادت سردار حاج حبیب لک زایی، ارسال چکیده مقالات و طرح ها تا پایان تیرماه تمدید شد.

گفتنی است ارسال متن کامل مقالات و مطالب همچنان پایان مرداد ماه می باشد.

عناوین اصلی فراخوان عبارتند از: زندگی، شرح حال، کارنامه و فعالیت ها؛ سیره اعتقادی، بینشی و ولایی سردار لک زایی؛ سیره اخلاقی و تربیتی سردار لک زایی؛ سیره رفتاری و عملی سردار لک زایی.

  

 

ابوالشهید؛ سردار رشید سپاه اسلام؛ سرتیپ شهید حاج حبیب لک زایی، بیش از سی سال در استان سیستان و بلوچستان به خدمت اشتغال داشت. وی کارش را از نخستین رده های سپاه آغاز کرد و تا فرماندهی سپاه سلمان پیش رفت در حالی که بیش از بیست و چهار سال جراحت های دفاع مقدس را با خود به یادگار به همراه داشت. حضور فعال در قامت استادی دانشگاه، مؤسس و رئیس هیأت امنای گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) شهر ادیمی، مدیر عامل بنیاد حضرت مهدی موعود(عج)، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در استان سیستان و بلوچستان، عضو هیأت رزمندگان، نماینده ایثارگران استان سیستان و بلوچستان در مجلس ایثارگران کشور در شمار فعالیت های فرهنگی و اجتماعی آن عزیز است.
با توجه به آرمان های بلند و قدسی این سردار والامقام، نسل کنونی و نسل های آینده از ما انتظار دارند ابعاد شخصیتی این عزیز را معرفی نماییم. ما بر این باوریم که سردار لک زایی در شمار شهدایی است که دارای شخصیت بسیار نافذ و تاثیرگذار در استان سیستان و بلوچستان چه در بعد معنوی و چه در بعد ولایی، اعتقادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی بود و از این رو می توان آثار مختلفی درباره ایشان به نگارش درآورد.

محورهای همایش
1. زندگی، شرح حال، کارنامه و فعالیت ها
2. سیره اعتقادی، بینشی و ولایی سردار لک زایی
3. سیره اخلاقی و تربیتی سردار لک زایی
4. سیره رفتاری و عملی سردار لک زایی

قالب‏ های ارائه اثر
مقاله، شعر، خاطره، متن ادبی، عکس، فیلم، وبلاگ، دل نوشته، یادداشت، طراحی تندیس، تم سازی برای گوشی تلفن همراه، طراحی نرم افزار چند منظوره و ...

مهلت ارائه آثار
همایش در مهرماه 1393 برگزار می شود.
زمان ارسال چکیده مقالات: پایان تیر 1393
زمان ارسال اصل مقالات یا طرح اولیه آثار هنری: پایان مرداد 1393

نشانی پستی: قم. صندوق پستی 1148-37135
تلفن تماس: 09109616152
فکس: 02532856903
سایت: www.arshiyankavir.ir
پست الکترونیکی: arshiyankavir@gmail.com

برگزارکنندگان همایش
مؤسسه فرهنگی‏ و هنری عرشیان کویر تاسوکی و نهادهای همکار

تاریخ درج: 8 شهریور 1393 , چاپ , دیدگاه ها
استفاده از محتوا و مقالات وب سایت همیشه و همه جا حتی بدون منبع و کسب اجازه از ما مجاز است و هیچ منع قانونی و اخلاقی ندارد.
.
بالای صفحه
طراحی و توسعه : Lakzaei.ir